Par gredzeniem - 1.daļa


Gredzeni-uz kura pirksta to vilkt?

   Gredzenus nēsā visi –gan vīrieši, gan sievietes, gan vecāka gadagājuma cilvēki, gan jaunieši. Psihologi noskaidroja, ka liela nozīme ir ne tikai gredzena formai , bet arī pirkstam, uz kura tas tiek valkāts. Tādā veidā gredzena īpašnieks apkārtējiem vēlas paziņot kādu informāciju par sevi. Kādu? Tūlīt uzzināsiet!

 

 

Gredzeni uz zeltneša – protams, pati populārākā aile – „ģimenes stāvoklis”. Gredzenu velk uz labās rokas  zeltneša. Pirmo reizi gredzena valkāšanas tradīcijas uz zeltneša parādījās vēl senajiem ēģiptiešiem, kuri ticēja, ka tieši uz šī pirksta atrodas „mīlestības artērija”, kura ved tieši uz sirdi. Ar šīm domām faraona tauta nēsāja laulības gredzenus no dažādiem metāliem, stikla vai keramikas. Tradīcija izgatavot laulību gredzenus no metāla radās Senās Romas laikā – parādījās tradīcija laulātam draugam dāvināt dzelzs vai bronzas gredzenu, kas nozīmē laulības stabilitāti un ciešas laulības saites. Mūsdienās ierastie  zelta laulības gredzeni parādījās tikai III-IV gadsimtos. 
 

Gredzeni uz rādītājpirksta. Ieraksts ailē "vara" veidojas uz rādītājpirksta. Gredzenus uz rādītājpirksta nēsāja daudzi zināmi valdnieki un pulkveži – Cēzars, Ivans Bargais, kardināls Rišeljē, Heinrihs VIII. Pēdējais, starp citu, principiāli nēsāja gredzenus uz rādītājpirkstiem, pie tam uzreiz uz abiem – ar tiem šis varenais monarhs, reformators, ciniķis un paranoiķis  iemūžināts visos savos portretos. 

 

Gredzeni uz vidējā pirksta.  Rezolūcija "Es esmu skaists!" tiek pausta uz vidējā pirksta. Centrālais un garākais pirksts  visuzskatāmāk demonstrē rotājumus un to, cik ļoti mēs paši sev patīkam. Tieši uz vidējā pirksta gredzenu nēsāja Merilina Monro, kad dziedāja par briljantiem. Starp citu, briljanta izmēram šajā gadījumā ir liela nozīme – jo tas ir lielāks un ievērojamāks , jo stiprāk tā īpašnieks cenšas pārliecināt citus savā neatvairāmībā.
 

Gredzeni uz īkšķa pelna īpašu uzmanību, jo sevišķi, ja tas pieder vīrietim. Ar šo pirkstu, gluži kā stopējot automašīnu, vīrieši dod signālu „Lūdzu uzmanību!” Pēc psihologu domām, šī pirksta cienītāja galvenā vēlme – izpausties jebkādā veidā, un galvenokārt - seksuālā ziņā. Šis pieņēmums paliek nemainīgs jau  divus gadu tūkstošus- vēl senie grieķi un romieši īkšķi uzskatīja par falla simbolu un nēsāja uz tā dzelzs gredzenus, lai aizsargātu savu vīrišķo spēku. 

 

Gredzeni uz mazā pirkstiņa- te vietas pietiek tikai tam, lai ievilktu "ķeksīti" ailē "radošās spējas". Gredzeni uz mazā pirkstiņa ir aktrišu, mākslinieku, modelētāju un citu radošu profesiju pārstāvju biežs pavadonis. Viens no spilgtākajiem piemēriem ir Marlēna Dītriha, kura bieži gredzenus valkāja tieši uz šī pirksta. Pat, ja jūsu priekšā ir cilvēks, kas nav saistīts ar mākslas pasauli, gredzens uz mazā pirkstiņa norāda, ka tā īpašnieks ir interesants un spējīgs izrauties no vispārpieņemtiem rāmjiem.
   

Gredzeni uz kāju pirkstiem-mūsdienās var runāt arī par tiem. Kāju gredzeni ir populāri jauniešu un tīņu vidū. Neatkarīgi no tā, uz kāda pirksta ir novietots šis gredzens, tas runā tikai par vēlmi izcelties. Psihologi ir vienprātīgi - šis cilvēks nevar dzīvot bez citu cilvēku uzmanības un bieži vērtē sevi augstāk par citiem, īpaši, ja gredzens ir pieejams vispārējai aplūkošanai.
 

Daži vienkārši padomi, izvēloties gredzenu:

·         Gredzeni ar ovāliem, izstieptiem akmeņiem padara roku daiļāku;

·         Plati gredzeni ar lielu akmeni nepiestāv maza auguma sievietēm, kā arī  tievu un īsu pirkstu īpašniecēm;

·          Mazs gredzentiņš meitenes pirkstā izskatīsies labāk, nekā masīvs gredzens;

·          Vairāku gredzenu valkāšana  uz viena pirksta  tiek uzskatīta par sliktas gaumes pazīmi;

·          Ikdienā lielus gredzenus ar dārgakmeņiem nav pieņemts nēsāt-šādi ekskluzīvi gredzeni tiek uzvilkti tikai īpašos gadījumos;

·         Sudraba un zelta gredzeni nesader kopā uz vienas rokas – rotas zaudē savu pievilcību, rodas mistrojuma efekts. Tāds pats efekts radīsies, ja uz vienas rokas pirkstiem uzvilksiet trīs gredzenus ar dažādas krāsas akmeņiem.

·         Sarežģītus, dārgus, ekskluzīva dizaina gredzenus, kā arī gredzenus ar lieliem akmeņiem vajadzētu nēsāt pa vienam uz rokas, citādi to krāšņums nebūs pamanāms

 

 Avots: www.sudrabanams.lv

(turpinājums 2.daļā)

Komentāri (0)  |  2010-07-29 21:55  |  Skatīts: 1974x         Ieteikt draugiem       TweetMe

Atpakaļ