Par ķēdītēm un aprocēm - 2.daļa


Par aprocēm

 

Rokassprādzes (aproces) rotu sortimentā parādījušās jau sen. 19. gadsimtā rokassprādzes (aproces) nēsāja ne tikai sievietes, bet arī vīrieši, taču – nevis uz plaukstas pamata, bet gan uz apakšdelma. Modē bija rokassprādzes no tērauda un dārgmetāliem. Īpaši populāras bija dubultās rokassprādzes (aproces), kas bija savienotas ar ķēdīti – vienu vilka uz apakšdelma, otru – uz plaukstas locītavas.

Rokassprādzes (aproces) mūsdienās parasti tiek uzskatītas par sieviešu rotu. Materiāli, ko izmanto rokassprādžu izgatavošanā, ir daudzveidīgi. Tie var būt dārgmetāli-zelts un sudrabs, kā arī parastie metāli (varš, bronza, misiņš, melhiors). Nereti tiek izmantots arī kauls, plastmasa, stikls un citi materiāli.

Rokassprādžu (aproču) veidā var tikt izgatavoti arī pulksteņi – ciparnīca tiek iemontēta rokassprādzes(aproces) korpusā ,un aizvērta ar dekoratīvu vāciņu .
Uz vienas rokas var nēsāt vienu vai vairākas rokassprādzes (aproces). Austrumos ir pieņemts nēsāt uz rokām ļoti daudz rokassprādžu (aproču). Rietumos cilvēki pārsvarā rokassprādzes (aproces)  nēsā uz vienas rokas, un tās ir veidotas no vienādiem materiāliem, vienā stilā.

Rokassprādžu (aproču) dizains un to veidi mūsdienās pārsteidz ar savu daudzveidību, tādēļ tās var piemeklēt jebkuram tērpam. Pastāv daži noteikumi, kuri būtu jāievēro, izvēloties rokassprādzi (aproci):
    - uz smalkas, tievas delnas locītavas labi izskatās smalkas rokassprādze (aproce);
    - apaļīgai rokai labāk piestāvēs masīva rota;
    - oficiālajam apģērba stilam labāk piestāvēs rokassprādze (aproce) no metāla.

Rokassprādzei (aprocei)  var piekarināt kulonu vai piekariņu. Šim nolūkam piestāvēs rokassprādzes (aproces)  ar lieliem, izturīgiem posmiem.

Izcelt savu eleganto darījumu stilu var ar masīvu rokassprādzi vai auskariem. Tomēr svarīgi ir nepārcensties – sievietei nevajadzētu valkāt daudz lielu rotaslietu, jo tās izskatīsies neglīti.

Rokassprādzes (aproces), kas rotātas ar akmeņiem, izskatās ļoti pievilcīgi. Tajā var būt iestrādāti viens vai vairāki akmeņi. Pēdējais variants izskatās īpaši efektīvi, ja runājam par rokassprādzi (aproci) no cēlmetāla, kuru rotā dārgakmeņi. Lai rokassprādze (aproce) kalpotu ilgi, ir jāievēro daži vienkārši noteikumi – rotas jāglabā speciālā lādītē, tās jānovelk pirms ūdens procedūrām, sargājot no sārmu un skābju iedarbības.

  

 Ķēdes un aproces vīriešu modē.

 

Izteikti daudz rotu nēsā jauni puiši un vīrieši, kas aizraujas ar kādu no mūzikas stiliem, rokeriem raksturīgas rotas no ādas ar kniedēm, ķēdes ap kaklu un rokām, vairāki riņķi ausīs un pirkstos, skeleta galvas un kniepadatas, hiphoperiem – liela izmēra rotas: ķēdēs iekārti krusti un kuloni, masīvi auskari un gredzeni, rokassprādzes un pulksteņi.

Šodien aktuāli apliecināt savu individualitāti, un savu vizuālo tēlu veidot, iedvesmojoties no dažādiem sev tīkamiem stiliem (militāro, lidotāju, mačo, panku, hipiju, jūrnieku, vesterna utt.), izvēloties varbūt tikai atsevišķas detaļas - atbilstošāko konkrētai situācijai.

Vīrišķīgākā rota noteikti ir tā sauktais karavīra dog tag – ķēdītē iekārtas plāksnītes, kur iegravēts vārds, uzvārds un citi fakti. Šī rota aizgūta no militārā stila un tādēļ ieteicams, lai vīrietis, kas to nēsā, būtu ar sportisku miesas būvi.

Ir vīrieši, kas dod priekšroku koka krellītēm vai rokassprādzēm, kas saistās ar tālu zemju  iedzīvotāju no dabas materiāliem gatavotajām rotām. Tās būtu piemērotas pie dabiska auduma apģērba.

 

Avots:  www.sudrabanams.lv

 

Komentāri (0)  |  2010-07-29 22:37  |  Skatīts: 1844x         Ieteikt draugiem       TweetMe

Atpakaļ